Z przykrością informujemy, iż serwis i sklep motogumy.pl został zamknięty.
Dotychczasowym klientom bardzo dziękujemu za współpracę.

BRIDGESTONE BATTLAX ADVENTURE A40

TRAIL ROAD

Zdjęcie

Opis producenta

Nowe opony radialne Bridgestone Battlax Adventure A40

Wydajność opon Battlax teraz także w segmencie Adventure

Bridgestone rozszerzył asortyment wyścigowych, sportowych i turystycznych opon Battlax na segment Adventure. Nowa opona Battlax Adventure A40, zaprezentowana po raz pierwszy na targach Intermot w Kolonii, trwających od 1 do 5 października 2014 r., uwzględnia potencjał opon radialnych na każdą pogodę i przeznaczona jest głównie do jazdy turystycznej po drogach.

Łącząc doświadczenie marki Battlax wyniesione z MotoGP z wydajnością opon Battle Wing, Bridgestone stworzył oponę Adventure, która zapewnia większą przyczepność i stabilność, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, a także większą trwałość.

Większa przyjemność jazdy i bezpieczeństwo w każdych warunkach

Celem inżynierów Bridgestone było poprawienie sterowności opon Battle Wing na suchej i mokrej nawierzchni - bez utraty stabilności i trwałości – oraz zapewnienie większej przyjemności z jazdy i bezpieczeństwa na każdej drodze i w każdych warunkach.

Cel ten osiągnięto projektując oponę Battlax Adventure A40. Najpierw zwiększono sterowność na suchej nawierzchni bez utraty stabilności: nowy profil przedniej opony ma większą powierzchnię styku z podłożem w celu zwiększenia przyczepności na zakrętach; większe klocki bieżnika zwiększają sztywność i w związku z tym stabilność na zakrętach; a pojedyncze spiralne opasanie przedniej opony poprawia amortyzację zapewniając większy komfort jazdy.

Nowa konstrukcja rowków zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni i stabilność na zakrętach

Wydajność na mokrej nawierzchni została poprawiona przez opracowanie nowej mieszanki wykorzystującej opatentowaną technologię Bridgestone NanoPro-Tech, która pomaga zmniejszyć wydzielanie ciepła spowodowane odkształceniem opony.

Jednocześnie Bridgestone zmienił wzory bieżnika A40, aby poprawić wydajność i stabilność na mokrej nawierzchni. Zmieniając nachylenie rowków i ich układ na przednim bieżniku zwiększono stabilność na zakrętach i zmniejszono nierównomierne zużycie. Szersze rowki z przodu i z tyłu usprawniają odprowadzanie wody i polepszają wydajność na mokrej powierzchni. Układ rowków na tylnej oponie sprawia, że możliwe jest zastosowanie większych klocków dla zwiększenia sztywności, co z kolei zapewnia stabilność na zakrętach.

„Nowa opona Battlax Adventure A40 została opracowana z myślą o zachowaniu stabilności opony Battle Wing i zapewnieniu lepszej wydajności na suchym i mokrym” mówi Jake Rønsholt, Dyrektor Zarządzający Consumer Business Unit w Bridgestone Europe.

Testy(1) potwierdzają znacznie lepszą wydajność Battlax Adventure A40 na mokrej nawierzchni w porównaniu z oponą Battle Wing, oraz lepszą kontrolę uślizgów i przyczepność, a także krótszą drogę hamowania. Wyniki testów na suchej nawierzchni wskazują na wysoki poziom stabilności przy jeździe na wprost i na łatwość sterowania, osiągnięte bez szkody dla odporności na zużycie.

„Bridgestone testował oponę Battlax Adventure A40 w różnych warunkach drogowych w Europie i jesteśmy pewni, że kierowcy docenią jej sportowe osiągi przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa na każdej drodze i w każdych warunkach pogodowych” mówi Jake Rønsholt, Dyrektor Zarządzający Consumer Business Unit w Bridgestone Europe.

(1) Warunki testu: Poligon testowy Bridgestone. Pojazd: Yamaha Super Tenere, Suzuki DL1000(Old), BMW R1200GS (OLD) i Friction test vehicle

Nasz opis

Nareszcie mamy nową oponę Bridgestone do motocykli Adventure !!!

Koncern Bridgestone od wielu lat produkował model Trailwing oraz Battlewing nie wprowadzając żadnych modyfikacji i w związku z tym w tym segmencie został daleko w tyle za konkurencją. Battlewing i Trailwing cieszyły się złą sławą wśród motocyklistów i były niekiedy przesadnie nazywane "Deathwing" . Faktycznie według wielu naszych klientów nie są one zbyt rewelacyjne w naszych warunkach klimatycznych szczególnie przy niskich temperaturach w deszczowe dni.

Od kilku sezonów Bridgestone zaczął robić świetne opony sportowo-turystyczne i sportowe począwszy od BT 023 a następnie S20 i T30. Jeśli więc Battlax Adventure będzie równie dobra to należy spodziewać się dobrej opony konkurencyjnej w stosunku do Michelin Anakee 3, Metzelet Tourance Next, Pirelli Scorpion Trail 2 czy Continental ContiTrailAttack 2.

Battlax Adventure to z pewnością bardziej szosowa niż terenowa opona ale pozwoli na jazdę po utwardzonych drogach gruntowych i szutrach.

Dostępne rozmiary

Ceny brutto. Data aktualizacji stanów: 2019-01-05 10:00:04
Opona przednia - średnica felgi 17
10270 
Niedostępna 
 
530,00 PLN 
 
Honda VFR 800 X

Opona przednia - średnica felgi 19
 
7905 
Niedostępna 
 
403,00 PLN 
 

10262 
Niedostępna 
 
499,00 PLN 
 
Suzuki V-Strom

 
8468 
Niedostępna 
 
424,00 PLN 
 

Opona tylna - średnica felgi 17
 
7906 
Niedostępna 
 
463,00 PLN 
 

10263 
Niedostępna 
 
558,00 PLN 
 
Suzuki V-Strom

 
8469 
Niedostępna 
 
510,00 PLN 
 

10271 
Niedostępna 
 
635,00 PLN 
 
Honda VFR 800 XStronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768 lub większej, w IE 7.0 lub Firefox 3.0