Z przykrością informujemy, iż serwis i sklep motogumy.pl został zamknięty.
Dotychczasowym klientom bardzo dziękujemu za współpracę.

Opony motocyklowe bez tajemnic


Jakie parametry opony decydują o przyczepności opony na suchej a jakie na mokrej nawierzchni? Przeczytaj ten dział a dowiesz się czym kierować się przy wyborze opony.


Dla jednych mniej ważne dla innych ważniejsze. Dowiecie się jakie parametry opony wpływają na jej żywotność oraz jak bardzo styl jazdy może wpłynąć na osiągane przebiegi.


Główne różnice między oponami radialnymi i diagonalnymi. W jakich motocyklach stosuje się jeden i drugi typ konstrukcji ? Dlaczego w motocyklach wciąż stosuje się opony diagonalne ?


Czym się różni opona dętkowa i bezdętkowa ? Czy można je zamiennie stosować ? Zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania. Jak odróżnić czy masz felgi dętkowe czy bezdętkowe ?


Znajdziesz tu przydatne tabele indeksów nośności i prędkości. Czy należy się stosować do indeksów - zdrowy rozsądek i przepisy prawne.


Rozmiar opon również ma wpływ na prowadznie motocykla. Znajdzies tu informacje na ile możesz sobe pozwolić na zmianę rozmiaru na inny niż przewidziany przez producenta motocykla.


Każda opona motocyklowa ma określoną datę produkcji aby można było określić jej wiek. Opisujemy tu procesy wpływające na starzenie opon. Wyjaśniamy dlaczego opony w trakcie magazynowania starzeją się dużo wolniej niż w trakcie użytkowania. Znajdziesz tu również wyniki badań, testów oraz zalecenia dotyczące wieku przechowywanych i użytkowanych opon.




Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024x768 lub większej, w IE 7.0 lub Firefox 3.0